Představ si člověka, který v našem SpalGymu ještě nebyl. Takový člověk si přečte náš název SpalGym a může lehce nabýt dojmu, že se jedná o další tuctovou posilovnu, jakých je na světě mraky.

Takový dojem je ale dosti nepřesný. Jak to? Stačí se podívat na naše logo vpravo a hned zjistíme, jak se věci ve skutečnosti mají.. Při pozorném zkoumání si totiž všimneme jedné takové krásné věci. 

Z kruhovitého loga SpalGymu vyrůstají další větve a to značí, že náš SpalGym ti toho nabízí o mnoho více, než jen úžasnou posilovnu.

Pojďme se tedy podívat, co dalšího u nás můžeš nalézt!​

INFRASAUNA: Proč je dobré zavítat do naší exkluzivní infrasauny?

Jak infrasauna funguje?

Abychom ti to řekli přesně, tak jsme si otevřeli Wikipedii a citujeme:

V infračervené kabině probíhá saunování na principu emise infračerveného záření pomocí speciálních keramických zářičů. Infračervené záření proniká hluboko do svalové tkáně a prohřívá ji. Intenzivní pocení se uskutečňuje už při teplotě kolem 50 °C.

Lidský organismus není nijak zatěžován. Během pobývání v kabině se dýchá vzduch s teplotou od dvaceti do 55 °C. Vyzařované teplo se z osmdesáti až devadesáti procent vstřebá do lidského těla. Do prostoru kabiny se dostane jenom zbytek tepla, což umožňuje dýchání vzduchu v kabině o teplotě 20 až 55°C. Infrasauna je vhodná úplně pro všechny, včetně alergiků, astmatiků a lidí, kteří mají problémy s krevním tlakem. 

Tak vidíš, je to hračka. Jak se do sauny dostat? Jednoduše doraž k nám na recepci a my tě už navedeme. Otevřeno máme po-pá 08:00-20:00, so-ne 08:00 - 18:00

Nově k nám můžeš přijít vyzkoušet naši exkluzivní infrasaunu? Ano, je to opravdu tak! Můžeš! Proč je ale dobré přijít do takovéto sauny? Jeden z důvodů je, že exkluzivní lidé jako ty, prostě do takové infrasauny přijít mohou. Mohou si to dovolit.

Tak a teď vážně. Pokud trénuješ tvrdě, (jako každý v našem gymu) je docela dost dobře možné, že někdy pociťuješ ztuhlost svalů. Tu tě bolí tohle a tu zas tamto.

Ničeho se neboj a doraž k nám pár krát týdně do sauny a my ti garantujeme, že tvé tělo bude regenerovat daleko lépe! Všichni víme, jak je regenerace při náročném tréninku důležitá.

Přesto ji někdy zanedbáváme, cvičíme hodně a odpočíváme málo. Poté nás vše bolí. Tak to pojď změnit a navštiv naši infrasaunu.

Pobyt v infrasauně ti pomůže uvolnit namožené svaly a různé další bolístky!

Ceník vstupu do infrasauny

Jednorázový vstup (1 osoba/1 hodina)

140,-

Jednorázový vstup PERMANETKÁŘI (1 osoba/1 hodina)

130,-

Jednorázový vstup (2 osoby/1 hodina)

210,-

Jednorázový vstup (3 osoby/1 hodina)

350,-


TEJPOVÁNÍ: Pokud tě něco dlouhodobě bolí a nic nepomáhá, nech si od nás udělat tejp

Když si mně jedna z mých klientek stěžovala na neustálou a neutichající bolest krční páteře, navrhl jsem ji, že by ji možná od její bolesti mohl pomoci tejp.

Odpověděla s nejistým výrazem v obličeji: To je takový ten divný pásek, že ano? Ano, přesně tak to je. Tejpy jsou ony "divné pásky", které si většinou spojujeme pouze s vypracovanými těly atletů, či jiných sportovců.

Ti totiž často takové tejpy na svých tělech nosí. Nutno říci, že dobře vědí, proč to dělají. Pojďme si ve zkratce vysvětlit, co to tejpování je a k čemu je to tedy vlastně dobré.

Tejpování je fyzioterapeutická metoda, která vyplývá z kineziologie, což je věda o mechanických záležitostech pohybového ústrojí člověka. Ale nerad bych tě znudil dlouhým vyprávěním.

Pojďme si tedy říci, proč je u sportovců tejpování tak rozšířené. No, ten důvod je celkem jednoduchý a já jsem ho už zde naznačil.

Dobře udělaný tejp má za úkol zmírňit, či zcela odstranit bolest (např. už uvedené krční páteře). Tejpy se rovněž využívají k podpoře hojení po různých úrazech, ke stabilizací kloubů, či pro zlepšení funkcí svalů a šlach.

Nicméně, tejpy nejsou něco, co by bylo vyhrazeno pouze pro sportovce. Zdaleka ne a opak je vlastně pravdou. Tejpování je vhodné pro každého člověka, který chce pomoci od:

  • bolestí pohybového aparátu
  • nestability kloubů
  • bolestí páteře
  • tenisového, golfového lokte
  • bolesti a úrazů kloubů otoků a hematomů
  • syndromu karpálního
  • tunelu vadného držení těla

Tejpy samozřejmě nejsou všemocná spása, ale mohou ti výrazně od tvého trápení ulevit. A to za to určitě stojí, takže nás určitě neváhej navštívit. Důležitá věc je, že k samotné aplikaci tejpů nepotřebuješ asistenci lékaře. Samozřejmě je ale dobré se svým lékařem nejprve vše zkonzultovat.

Cena individuálního tejpování

2 Kč / 1 cm tejpu